Kontakty

PRÁŠKOVÁ LAKOVNA BAUMRUK s.r.o.

Otevírací doba + výdej zakázek: Po - Pá od 7:30 do 15:30 dále dle dohody

Příjem zakázek: Po – Pá od 6:30 do 17:00

i

IČO: 26413981 DIČ: CZ26413981

Dušan Baumruk

Obchod, výroba, cenové nabídky
+420 722 184 404

Otakar Baumruk

Jednatel společnosti
+420 732 705 050

Petr Mikula

Společník / příjem zakázek
+420 733 506 572

Fakturace

Pevná linka
+420 377 421 269

Kontaktní formulář

Nejčastěji se ptáte

Co je práškové lakování?

Moderní povrchová úprava kovových předmětů.

Principem je nanesení prášku na povrch dílce a následné vypálení v peci. Prášková barva obsahuje pryskyřice, pigment, případně aditiva, a vytváří tak suchou práškovou konzistenci. Aby prášek na dílci ulpěl, je mu v aplikačním zařízení dodán elektrostatický náboj a dílec jako takový je uzemněn. Pro aplikaci prášku na dílec se využívá stlačeného, vysušeného a vyčištěného vzduchu, který je vyráběný v kompresorové stanici, sušený v absorpční sušičce a čištěný speciální uhlíkovou filtrací.

Elektrostatická energie využívá toho, že se opačně nabité částice přitahují. To způsobuje přitahování práškových částic ke stříkanému dílci a ulpění na jeho povrchu. Při teplotě 180 až 200 °C dochází ve vypalovací peci k vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku. Po 20 – 30 minutách vytvrzování se výrobek nechá vychladnout a je okamžitě připravený na expedici.

 

  • lakovaná vrstva je odolná vůči nárazům
  • dobrá odolnost proti poškrábání
  • šetrnost vůči životnímu prostředí
  • vynikající vnější trvanlivost
Co je tryskání?

Známá a rychle se rozšiřující metoda povrchové předúpravy. Tryskáním se očistí, zdrsní nebo jinak upraví plocha tryskaného předmětu před jeho finální úpravou, jako je lakování nebo zinkování. Používáme způsob tlakovzdušný, který je vysoce efektivní. Jedná se o technologický postup opracování povrchu nejrůznějších (obvykle tvrdých) materiálů proudem natlakovaných abrazivních částic.

Povrch se tryská na různé stupně:

  • SA - tryskání: Odstraní viditelné a nepřilnavé okuje, rez a jiné nečistoty. Všechny zbytky musí pevně ulpívat na podkladu.
  • SA 2,5 - tryskání na téměř čistý kov: Odstraní viditelné okuje, rez a jiné nečistoty. Jakékoliv zbývající stopy znečištění se budou jevit pouze jako lehké skvrny ve formě ploch nebo pásů.
  • SA 3 - tryskání na úplně čistý kov: Odstraní veškeré viditelné stopy okují, rzi a jiných nečistot. Povrch vykazuje jednotný kovový vzhled.
Co je chemická předúprava fosfátováním?

Fosfátování je chemická úprava povrchu kovových dílů za účelem zvýšení odolnosti proti korozi a zlepšení přilnavosti pro další povrchovou úpravu. Je to jeden z nejrozšířenějších způsobů chemické úpravy povrchu, při kterém se vytvářejí ve vodě nerozpustné krystalické terciární fosforečnany.

Vzniklá krystalická vrstva je nerozpustná ve vodě ani v organických rozpouštědlech. Se základním kovem má velice dobrou soudržnost. Bez dalších úprav se hodí jako konverzní povrch pro lakování. V současné době nabízíme našim zákazníkům závěsové fosfátování, kdy kovové díly napřed zbavíme hrubých nečistot, dále následuje fosfátování při 60°C, potom oplach vodou a na závěr oplach demivodou.

Chemická předúprava je dalším důležitým faktorem pro finální kvalitu výrobku.